STAUD‘S Vit Persika - Fruktpålägg, 250 g
Luftig, delikat smak för den som är bortskämd
72 kr
(288 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Delikat och uppfriskande fruktig
- Som pålägg
- Odling i Österrike
Beskrivning
Mjuk, vit persika anses vara en delikatess bland fruktälskare - i denna begränsade utgåva överraskar dess luftiga arom även de mest kräsna. Praktisk burk med skruvkork, 250 gram. Odlingsregion: Östra Steiermark.
Obs: Alla frukter i denna begränsade serie odlades i Österrike, till exempel i Wachau eller Steiermark. Tillgängligheten är därför begränsad - ädel, färsk och regional!
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 678 / 162 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 35 g |
| varav socker | 35 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Vit Persika - Fruktpålägg
7 kundrecensioner i alla språk
| 5 stjärnor | | 7 | (77%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 2 | (22%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
9 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 7 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering