STAUD‘S Champinjoner Söt-sur, 228 ml
Fint urval för bortskämda smaklökar
54 kr
(415 kr / kg Avr.vikt, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Typiskt wienerländsk kryddig smak
- Oemotståndlig smak
- Mångsidig att använda
Beskrivning
Dessa fina svampar får inte saknas på något kallt fat! De är en oemotståndligt god garnering som alla gärna tar en andra gång. Dessa svampar är också en oöverträffad godbit på pizza eller i en sallad.
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 147 / 35 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 5,7 g |
| varav socker | 2,8 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 1,7 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Champinjoner Söt-sur
2 kundrecensioner i alla språk
4,8 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 5 | (83%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (16%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
6 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering