STAUD‘S Ananas Fruktpåläggg, 250 g
Tropisk semesteratmosfär från burken
72 kr
(288 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Ren ananassmak
- Förädlar bakverk och desserter
- Praktisk skruvkapsyl
Beskrivning
Ananasen står för livsglädje och lätthet - i den här begränsade upplagan finns det tropisk semesteranda i överflöd! Det är bara att skruva av och njuta. Praktisk burk med skruvlock, 250 gram.
Ingredienser
70 % Ananas, Zucker, Pektin[1], Zitronensaftkonzentrat
- Geliermittel
Tillagad med 70 g frukt per 100 g.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 720 / 172 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 41 g |
| varav socker | 41 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Ananas Fruktpåläggg
4 kundrecensioner i alla språk
4,2 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 3 | (60%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (20%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 1 | (20%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
5 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 4 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering