PURE&FUN Frost Ekologisk Bärmagi, 300 ml
Praktisk flaska för utflykten
15 kr
(50 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- 100 % naturliga ingredienser
- Jordgubb och hallon
- Inget tillsatt socker
Beskrivning
Helt otämjd och bärigt god! Vår ekologiska magidryck är den perfekta följeslagaren på varje magiskt äventyr. Den friska kombinationen av jordgubb, hallon och stilla vatten är 100 % naturlig, kalorisnål och utan tillsatt socker. Den praktiska 0,3 l-flaskan är lätt, återförslutningsbar och perfekt att ta med på språng. Klunk för klunk väntar en kunglig smakupplevelse som ger dig fruktig friskhet och ny energi.
| Artikelnr.: | XAC-BGM-9120111881747 |
|---|---|
| Innehåll: | 300 ml |
| EAN: | 9120111881747 |
| Tillverkarnr.: | 9120111881747 |
| Varumärken: | PURE&FUN |
| Åldersrekommendation: | från 3 år |
| Kvalitetsstämpel: | Bio-zertifiziert nach EG-Öko Verordnung |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Varningar: | Sockerhaltig till sin natur |
| Allmän information: | Orodukten finns i olika färger/utföranden, tyvärr är det inte möjligt att göra ett urval i samband med denna beställning |
| Egenskaper: | fri från tillsatt socker |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 80 / 19 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 4,4 g |
| varav socker[1] | 3,9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
- enthält von Natur aus Zucker
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Healthy Kids GmbH, Münchner Bundesstraße 121a, 5020, Salzburg, Österrike, hello@healthykids.bio, www.pureandfun.com/impressum |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för PURE&FUN Frost Ekologisk Bärmagi
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering