Alnatura Vit Crisp Choklad, Eko, 100 g
Njutning i varje bit
27 kr
(270 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Med krispigt ris
- Ekologisk kvalitet
- Fri från lecitin
Beskrivning
Ekologisk vit crisp choklad från Alnatura imponerar med kombinationen av len vit choklad och krispigt puffat ris. Chokladen i ekologisk kvalitet är fri från lecitin.
| Artikelnr.: | MM-128753 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420222533 |
| Tillverkarnr.: | 128753 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2374 / 567 kj / kcal |
| Fett | 36 g |
| varav mättade fettsyror | 23 g |
| Kolhydrater | 53 g |
| varav socker | 49 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 7,7 g |
| Salt | 0,27 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Vit Crisp Choklad, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering