Orbit White Raspberry Pomegranate, Single (14 g)
Ren känsla i munnen möter fräsch andedräkt
13 kr 14 kr -7%
(929 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Berikad med mikrogranulat
- Skonsam tandrengöring*
- Hallon & granatäpple
Beskrivning
White Raspberry Pomegranate
Observera:
*Orbit White Raspberry Pomegranate är inte en ersättning för tandborstning.
| Artikelnr.: | XZO-MAS-434956 |
|---|---|
| Innehåll: | 14 g |
| EAN: | 0000050173747 |
| Tillverkarnr.: | 434956 |
| Varumärken: | Orbit |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
Ingredienser
Sötningsmedel (Xylit, Sorbit), Tugga, Verdickungsmittel (Gummi Arabicum), Fuktgivande medel (Glycerin), Fyllmedel (Calciumphosphate), Aromen, Sötningsmedel (mannitol), Syrabildare (Zitronensäure (E330)), Emulgator (Sojalecithin), Syrabildare (Äppelsyra), Sötningsmedel (aspartam (E951 - enthält eine Phenylalaninquelle), Acesulfam-K), Säureregulator (Natriumhydrogencarbonat), Överdrag (Carnaubawachs), Antioxidationsmittel (Butylerad hydroxianisol), Färgningsmedel (Briljantblått FCF (E133))
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 670 / 160 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 67 g |
| varav socker | 0 g |
| varav Flervärda alkoholer. | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,05 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Mars Austria OG, Industriestraße 20, 2460, Bruck an der Leitha, Österrike, aut.mars.com/hergestellt-von-mars?language_content_entity=de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Orbit White Raspberry Pomegranate
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Populära kategorier:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.850 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering