NONGSHIM Snabbnudlar Seafood (Cham Pong Ramen), 124 g

Full smak i varje skål

23 kr

(185 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 124 g

I lager från 29. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 05. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Inspirerad av jjamppong
  • Het & aromatisk buljong
  • Tydlig smak av skaldjur

Ofta köpt tillsammans med NONGSHIM Snabbnudlar Seafood Mild, 120 g

NONGSHIM Snabbnudlar Seafood (Cham Pong Ramen), 124 g 23 kr (185 kr / kg)
NONGSHIM Snabbnudlar Seafood Mild, 120 g 20 kr (167 kr / kg)
Totalpris: 43 kr
Beskrivning

Älskar du kryddiga skaldjursrätter och söker ett snabbt alternativ? Då är NONGSHIM Champong Ramen precis vad du letar efter! Denna instantvariant är inspirerad av koreanska Jjamppong – en fyllig och het skaldjursnudelrätt. Höjdpunkten är den aromatiska buljongen som gör intryck direkt.

Smaken kommer från torkade skaldjur och högkvalitativa skaldjursextrakt, förstärkt med kryddor som stark chili och vitlök. Resultatet är en kraftfull och het soppa som bjuder på en oförglömlig smakupplevelse.

Tillagning:

  • Lägg nudlar och innehållet från påsarna i 550 ml kokande vatten.
  • Koka i 4,5 minuter.
  • Rör om ordentligt – och njut!
Artikelnr.: KK-8740
Innehåll: 124 g
EAN: 08801043157759
Tillverkarnr.: 8740
Varumärken: NONGSHIM
Spår av: C - ägg, E - Jordnötter, G - Mjölk, L - Selleri, M - Senap
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

87 % pasta (Vetemjöl, Potatisstärkelse, Palmöl, Salt, Kryddblandning (Pazifischer Kalmar, Fisk, Räkor), Syra-regulatorer (E501, E500, E339), Antioxidationsmittel (E306), Emulgator (E322), Färgningsmedel (E101)), 10 % Würzpulver (Kryddblandning (Maltodextrin, Pazifischer Kalmar, hydrolisiertes pflanzliches Eiweiß, Fisk, Salt, Jästextrakt, Weizenstärke, Japanische Teppichmuscheln, Räkor, Musslor, Sesamolja), Salt, Kryddblandning (Glukose, Maltodextrin, Röd chili, Maismehl, vitlök), Zucker, Smakförstärkare (E627, E631), Glukose, Frigöringsmedel (Kiseldioxid)), 3 % Meeresfrüchte-Gemüse-Flocken (Kinakål, Pazifischer Kalmar, Morot, Sjögräs, Shiitake-svamp)

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1800 / 430 kj / kcal
Fett 14 g
  varav mättade fettsyror 6,8 g
Kolhydrater 68 g
  varav socker 4,8 g
Protein 8,1 g
Salt 3,4 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Tom Kreyenhop, Industriestraße 40-42, 28876, Oyten, Tyskland, www.kreyenhop-kluge.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för NONGSHIM Snabbnudlar Seafood (Cham Pong Ramen)

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder