NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Veggie Ramyun Mild, 67 g

Stoppar hungern direkt

23 kr

(343 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 67 g

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Perfekt vegansk snabbmåltid
  • Mild, klar grönsaksbuljong
  • Krispiga grönsaksflingor

Ofta köpt tillsammans med LEE KUM KEE Satay Soppbas, 75 g

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Veggie Ramyun Mild, 67 g 23 kr (343 kr / kg)
LEE KUM KEE Satay Soppbas, 75 g 24 kr (320 kr / kg)
Totalpris: 47 kr
Beskrivning

Letar du efter ett veganskt nudelalternativ som både är snabbt och riktigt gott? Dessa smakrika ramyun-nudlar i praktisk bägare bjuder på en klar buljong med välbalanserad smak. Den goda basen kommer från klassiska ingredienser som shiitakesvamp, vitlök, chili och en skvätt sojasås.

För rätt textur innehåller cupen krispiga grönsaksbitar av pak choi, morot och vitkål. En smakfull och lätt måltid – perfekt när du behöver något snabbt och mättande!

Tillagning:

  • Öppna locket till hälften och tillsätt kryddpulvret.
  • Fyll på med kokande vatten upp till markeringen på insidan.
  • Stäng locket och låt stå i 4 minuter.
  • Rör om ordentligt – och njut!
Artikelnr.: KK-9185
Innehåll: 67 g
EAN: 08801043028127
Tillverkarnr.: 9185
Varumärken: NONGSHIM
Typ av näring: Vegan
Spår av: B - kräftdjur, C - ägg, D - Fisk, E - Jordnötter, G - Mjölk, L - Selleri, M - Senap, N - Sesamfrön, R - Blötdjur
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

79 % pasta (Vetemjöl, Potatisstärkelse, Palmöl, Salt, Syra-regulatorer (E501, E500, E339), Antioxidationsmittel (E306), Emulgator (E322), Färgningsmedel (E101)), 12 % Würzpulver (Kryddblandning (hydrolisiertes pflanzliches Eiweiß, Maltodextrin, Zwiebel, Jästextrakt, Zucker, Salt), Salt, Kryddblandning (Maltodextrin, vitlök, Röd chili, Schwarzer Pfeffer (Piper nigrum), Salt), Zucker, Maltodextrin, Smakförstärkare (E627, E631), Shiitake-svamp), 9 % Gemüse-Flocken (Pak Choi, vitkål, Morot)

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1817 / 434 kj / kcal
Fett 17 g
  varav mättade fettsyror 8,5 g
Kolhydrater 63 g
  varav socker 7,8 g
Protein 7,3 g
Salt 6,1 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Tom Kreyenhop, Industriestraße 40-42, 28876, Oyten, Tyskland, www.kreyenhop-kluge.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Veggie Ramyun Mild

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder