Lindt Fioretto Minis Mixpåse, 115 g

Färgsprakande chokladvariation

62 kr

(539 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 115 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Mix av fina chokladspecialiteter
  • Perfekt att dela & ge bort
  • Len mjölkchlad & praliner

Ofta köpt tillsammans med Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g)

Lindt Fioretto Minis Mixpåse, 115 g 62 kr (539 kr / kg)
Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g) 306 kr (612 kr / kg)
Totalpris: 368 kr
Beskrivning

Dessa praliner erbjuder ett urval av olika dessertfyllningar omslutna av fin mjölkchoklad. Fioretto Minis passar utmärkt som present eller att dela med andra och bjuder på små njutningsstunder i vardagen.

Artikelnr.: LS-38034
Innehåll: 115 g
EAN: 9003600380344
Tillverkarnr.: 38034
Varumärken: Lindt
Spår av: A - gluten, F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Zucker, Kakaosmör, Mjölkpulver, Kakaomassa, 5 % Mandeln, 4 % Haselnüsse, Skummjölkspulver, Ris, laktos, Palmöl, Vetegrodd, Klarat smör, Weizenstärke, Alkohol, Pulver till grädde, 0,4 % Kaffe, Emulgator (Sojalecithin), Invertzuckersirup, Traubenzucker, Aromen, Gerstenmalzextrakt, Salt, Fuktgivande medel (Invertase)

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2232 / 533 kj / kcal
Fett 31 g
  varav mättade fettsyror 15 g
Kolhydrater 55 g
  varav socker 51 g
Protein 6,8 g
Salt 0,24 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Österrike, www.lindt.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lindt Fioretto Minis Mixpåse