Soppor

Filtrera och sortera

Priser Varumärken Kvalitetsstämpel Typ av näring
Filter

Soppor: 1 - 30 av 38 artiklar

Rapunzel Klar Grönsakssoppa Med Jäst, Eko

Rapunzel Klar Grönsakssoppa Med Jäst, Eko, 500 g

  • Klassisk buljongsmak
  • Med ekologisk jäst från spannmål
  • Helt växtbaserad kryddbas
79 kr 88 kr (158 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Rapunzel Klar Grönsakssoppa Utan Jäst, Eko

Rapunzel Klar Grönsakssoppa Utan Jäst, Eko, 500 g

  • Rik på grönsaker & örter
  • Fri från jäst & tillsatt socker
  • Växtbaserad buljong & smaksättare
62 kr 69 kr (124 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

WIBERG Vital Grönsaksbuljong

WIBERG Vital Grönsaksbuljong, 1.200 g

  • Utan palmfett & smakförstärkare
  • Behaglig smak
  • Rent växtbaserad
172 kr 192 kr (143 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Arche Naturküche Mugi Miso, Eko

Arche Naturküche Mugi Miso, Eko, 300 g

  • Pasta av korn och soja
  • Kryddig och aromatisk
  • Fermenterad och pastöriserad
75 kr 84 kr (250 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Ekologisk Grönsaksbuljong Jästfri, Påfyllnadsförpackning

Alnatura Ekologisk Grönsaksbuljong Jästfri, Påfyllnadsförpackning, 290 g

  • Fri från jäst & tillsatt socker
  • 20% vegetabiliskt innehåll
  • Perfekt för veganska rätter
32 kr 36 kr (110 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Ekologisk Grönsaksbuljong, Påfyllningspaket

Alnatura Ekologisk Grönsaksbuljong, Påfyllningspaket, 250 g

  • Med 25 % grönsaksblandning
  • Fin kryddig bas för soppor
  • Vegetarisk & utan tillsatt socker
36 kr 40 kr (144 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Maggi Buljongtärning Kyckling

Maggi Buljongtärning Kyckling, 120 g

  • 12 färdigportionerade tärningar
  • Intensiv kycklingsmak
  • Snabb & enkel tillagning
20 kr 23 kr (167 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologiska Kycklingbuljongtärningar

Alnatura Ekologiska Kycklingbuljongtärningar, 66 g

  • Med 9,7 % kyckling
  • Hjärtlig smak
  • Fri från gluten och tillsatt socker
15 kr 17 kr (227 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Ekologisk Grönsaksbuljongtärning, utan Jäst

Rapunzel Ekologisk Grönsaksbuljongtärning, utan Jäst, 80 g

  • Fyllig smak
  • Med olika örter
  • Innehåll: 8 x buljongtärningar
17 kr 19 kr (213 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Sonnentor Ekologisk Sockerfri Grönsakssoppa

Sonnentor Ekologisk Sockerfri Grönsakssoppa, 66 g

  • Fylld med massor av grönsaker och örter
  • Fri från jäst och palmolja
  • Vegansk
28 kr 32 kr (424 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologiska Buljongtärningar Nötkött

Alnatura Ekologiska Buljongtärningar Nötkött, 66 g

  • Med 1 % nötkött
  • Köttig och rejäl smak
  • Gluten- och sockerfritt recept
20 kr 23 kr (303 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Grönsakssoppa  Hildegard i Ett Hlas Ekologiskt

Sonnentor Grönsakssoppa Hildegard i Ett Hlas Ekologiskt, 120 g

  • Med fullt mogna grönsaker
  • Utvalda Hildegard-kryddor
  • Med isop och galangal
42 kr 47 kr (350 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Arche Naturküche Misobuljong, Eko

Arche Naturküche Misobuljong, Eko, 120 g

  • Universalkrydda
  • Perfekt till soppor
  • Mustig och kryddig
52 kr 58 kr (433 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

BioKing Hildegard Grönsaksbuljong Eko

BioKing Hildegard Grönsaksbuljong Eko, 300 g

  • Med galangal & isop
  • Inga smakförstärkare
  • Uniodiserat kristallsalt från Himalayas fot
75 kr 84 kr (250 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Ekologisk Grönsaksbuljongtärning med Örter, med Ekologisk Jäst

Rapunzel Ekologisk Grönsaksbuljongtärning med Örter, med Ekologisk Jäst, 84 g

  • Från fint utvalda ingredienser
  • Utan tillsatt socker
  • Med sheasmör
20 kr 23 kr (238 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Maggi Buljongtärning Nöt

Maggi Buljongtärning Nöt, 120 g

  • Perfekt portionerat i 12 tärningar
  • Intensiv nötsmak
  • Snabb & enkel tillagning
20 kr 23 kr (167 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Adios Salt! Kryddig Grönsaksblandning Ekologisk

Sonnentor Adios Salt! Kryddig Grönsaksblandning Ekologisk, Förpackning, 50 g

  • Med 42 % grönsaker
  • Kryddig-varm smak
  • Mångsidig användning
39 kr 44 kr (780 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Sonnentor Kryddor för Soppor Piquant Ekologiska

Sonnentor Kryddor för Soppor Piquant Ekologiska, 60 g

  • Ekologiska kryddor i sopptärningar
  • Värdefulla kryddor
  • Kraftfull smak
23 kr 26 kr (383 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Alnatura Ekologisk Grönsaksbuljong Jästfri

Alnatura Ekologisk Grönsaksbuljong Jästfri, 290 g

  • Utan tillsatt socker
  • Fin kryddig smak
  • Innehållet räcker till cirka 16 liter.
42 kr 47 kr (145 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Casale Paradiso Bouquet Garni Örtknippe

Casale Paradiso Bouquet Garni Örtknippe, 30 g

  • Praktiskt förpackad
  • Klassisk i soppor och såser
89 kr 99 kr (2 967 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

LEE KUM KEE Umami Svamp Soppbas

LEE KUM KEE Umami Svamp Soppbas, 60 g

  • Utmärkt till soppor & grytor
  • Intensiv svampsmak
  • Veganskt recept
18 kr 21 kr (300 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

WIBERG Nötköttsbuljong Stark

WIBERG Nötköttsbuljong Stark, 1.100 g

  • Utan palmfett & smakförstärkare
  • Savoury njutning
  • Utan synliga ingredienser
200 kr 223 kr (182 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Basisk Örtkryddblandning Ekologisk

Sonnentor Basisk Örtkryddblandning Ekologisk, 35 g

  • Mild smak
  • Mångsidig användning
  • Något bitter
39 kr 44 kr (1 114 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Sonnentor Soppkrydda Ekologisk

Sonnentor Soppkrydda Ekologisk, 25 g

  • Kryddig örtenot
  • För grönsaks- och köttsoppor
  • Läcker blandning
29 kr 33 kr (1 160 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Maggi Buljongtärning Grönsak

Maggi Buljongtärning Grönsak, 120 g

  • 12 portioner
  • Med utvalda grönsaksbitar
  • Löser sig snabbt i hett vatten
20 kr 23 kr (167 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

LEE KUM KEE Satay Soppbas

LEE KUM KEE Satay Soppbas, 75 g

  • Subtil kryddighet
  • Med jordnötter & kryddor
  • Inga konserveringsmedel
21 kr 24 kr (280 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

WIBERG Veggiebuljong med Natursalt

WIBERG Veggiebuljong med Natursalt, 1.200 g

  • Rent växtbaserad
  • Med smak från muskotblomma
  • Utan allergener
172 kr 192 kr (143 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk Grönsaksbuljongtärning Original, med Ekologisk Jäst

Rapunzel Ekologisk Grönsaksbuljongtärning Original, med Ekologisk Jäst, 84 g

  • Rent vegetabilisk
  • Med sheasmör
  • Utan tillsatt socker
20 kr 23 kr (238 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

KOTÁNYI Hackad soppagrönt

KOTÁNYI Hackad soppagrönt, 230 g

  • Också utmärkt för ragouter
  • Perfekt för klassiska soppor
  • Milt kryddiga aromer
93 kr (404 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

LEE KUM KEE Tom Yum Soppbas

LEE KUM KEE Tom Yum Soppbas, 80 g

  • Sur smak
  • Med chili & citrongräs
  • Utmärkt till nudelrätter & soppor
21 kr 24 kr (263 kr / kg)

Leverans till 13. oktober