Medelhavsköket

Filtrera och sortera

Priser Highlights Varumärken Kvalitetsstämpel Typ av näring
Filter

Medelhavsköket: 1 - 30 av 81 artiklar

Stay Spiced! Cafe de Paris - Örtsmör

Stay Spiced! Cafe de Paris -​ Örtsmör, 50 g

  • För örtsmör och såser
  • Perfekt till fläskkött
  • Riven
100 kr (2 000 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Örter i Italiensk Stil

KOTÁNYI Örter i Italiensk Stil, 63 g

  • Blandning av typiska örter
  • från oregano till timjan & rosmarin
  • Kryddiga smaker från Medelhavet
47 kr (746 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Stay Spiced! Pil Pil

Stay Spiced! Pil Pil, 100 g

  • Perfekt till räkor
  • Något kryddig
  • Grovt malen
100 kr (1 000 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Spice for Life Örter från Provence Ekologisk

Spice for Life Örter från Provence Ekologisk, 30 g

  • Örtartad och kryddig
  • Klassisk blandning
  • För många medelhavsrätter
48 kr 65 kr (1 600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Grekiska Örter

KOTÁNYI Grekiska Örter, 15 g

  • Aromatisk sammansättning
  • Intensiv doft & smak
  • För kött, ugnsrätter & såser
33 kr (2 200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Casale Paradiso Kryddblandning Tomat Basilika

Casale Paradiso Kryddblandning Tomat Basilika, 100 g

  • I skyddsförpackningen med arom
  • Perfekt för alla pastaformer
55 kr (550 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Grekisk Salladskrydda Kryddblandning, Eko

Sonnentor Grekisk Salladskrydda Kryddblandning, Eko, 35 g

  • Medelhavssmak av örter
  • Till sallad, tzatziki & mer
  • 100 % eko, veganskt & jästfritt
44 kr (1 257 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Toskanska Örter

KOTÁNYI Toskanska Örter, 25 g

  • Gjord av solmogna tomater
  • Perfekt för pastasåser
  • För att krydda kött & pålägg
33 kr (1 320 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Provence Örter Ekologiska

Sonnentor Provence Örter Ekologiska, 20 g

  • Förfinad med lavendelblommor
  • Kryddig blandning
  • Mångsidig att använda
31 kr (1 550 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Casale Paradiso Kryddblandning Bruschetta

Casale Paradiso Kryddblandning Bruschetta, 100 g

  • Typisk italiensk förrätt
  • I skyddsförpackning för arom
65 kr (650 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kryddblandning "Doft av Macchia" Ekologisk

Herbaria Kryddblandning "Doft av Macchia" Ekologisk, 80 g

  • Allroundkrydda
  • Perfekt för fisk- och grönsaksrätter
  • Skapad av toppkocken Konrad Geiger
84 kr (1 050 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Krydda för Pizza och Pasta Ekologisk

Sonnentor Krydda för Pizza och Pasta Ekologisk, 20 g

  • Mångsidig användning
  • Med fina italienska örter
  • Kryddig smak
31 kr (1 550 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Brödkrydda Grovmald Ekologisk

Sonnentor Brödkrydda Grovmald Ekologisk, 45 g

  • Traditionella kryddor
  • Kombinerar bra med andra kryddor
  • Lämplig för alla typer av bröd
33 kr (733 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TNT - Socker (Tonkaböna & Tahitisk Vanilj)

Stay Spiced! TNT -​ Socker (Tonkaböna & Tahitisk Vanilj), 70 g

  • Särskilt fyllig
  • Mycket intensiv arom
  • Förädlar desserter och drycker
145 kr (2 071 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Örter all'Italiana Ekologisk

Sonnentor Örter all'Italiana Ekologisk, 20 g

  • Smakar som Bella Italia
  • Hjärtlig örtnot
  • Mångsidig
33 kr (1 650 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Stay Spiced! Amore - Pesce, Pollo & Vitello

Stay Spiced! Amore -​ Pesce, Pollo & Vitello, 70 g

  • Italienskt kryddsalt
  • Med tomatflingor
  • Passar bra till pizza, pasta, kött och fisk
88 kr (1 257 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Pasta Asciutta Krydda

KOTÁNYI Pasta Asciutta Krydda, 23 g

  • Också bra för pasta- & grönsaksgrytor
  • Stark smak
33 kr (1 435 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Kryddblandning "Neptuns Dröm" Ekologisk

Herbaria Kryddblandning "Neptuns Dröm" Ekologisk, 100 g

  • Fiskkrydda
  • Med tomater och oliver
  • Skapad av toppkocken Konrad Geiger
84 kr (840 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ankerkraut Gyroskrydda

Ankerkraut Gyroskrydda, 80 g

  • Hemlagad gyros
  • Lätt att göra
  • Intensiv krydda
66 kr (825 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ankerkraut Kryddblandning Aglio, Olio e Peperoncino

Ankerkraut Kryddblandning Aglio, Olio e Peperoncino, 65 g

  • Utan tillsatt salt
  • Behaglig kryddighet
  • Perfekt för pasta
66 kr (1 015 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ankerkraut Ratatouille Krydda

Ankerkraut Ratatouille Krydda, 80 g

  • Utan smakförstärkare
  • Fri från tillsatser
  • Kan användas till alla grönsaksrätter
56 kr (700 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ankerkraut Lasagne al Forno

Ankerkraut Lasagne al Forno, 115 g

  • Medelhavet med en rökig ton
  • Rökt salt, örter och selleri
  • Utan smakförstärkare och tillsatser
66 kr (574 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Adios Salt! Medelhavet Grönsaksblandning Ekologisk

Sonnentor Adios Salt! Medelhavet Grönsaksblandning Ekologisk, 50 g

  • Lätt kryddig och syrlig
  • Minskar saltförbrukningen
  • För pasta, soppor med mera
44 kr (880 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Stekt Kyckling Provence

KOTÁNYI Stekt Kyckling Provence, 25 g

  • Fantastiskt till kyckling & kycklingbröst
  • Med timjan & rosmarin
  • Fin kryddighet
33 kr (1 320 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Maestro di BBQ Ekologisk

Herbaria Maestro di BBQ Ekologisk, 70 g

  • För kött, kyckling och fisk
  • Aromskyddande burk
  • Fruktig och kryddig
100 kr (1 429 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Örter från Provence

KOTÁNYI Örter från Provence, 17 g

  • Förfinar kötträtter & marinader
  • Intensivt doftande
  • Rubbad
33 kr (1 941 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Stay Spiced! Ajoli - Spansk Vitlöksdipp

Stay Spiced! Ajoli -​ Spansk Vitlöksdipp, 80 g

  • Hjälper till klassiska dips
  • Perfekt för ajoli
  • Läcker till vitt bröd och kortstekar
112 kr (1 400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Bolognesekrydda Ekologisk

Sonnentor Bolognesekrydda Ekologisk, 40 g

  • Balanserad kryddblandning
  • För att förfina din pastasås
  • Även för grytor och ugnsrätter
44 kr (1 100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Stay Spiced! Medelhavet - Universell Krydda

Stay Spiced! Medelhavet -​ Universell Krydda, 60 g

  • Harmonisk och mångfacetterad
  • Passar särskilt bra till lammkött
  • Finmalet
94 kr (1 567 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Kryddblandning "Heureka!" Ekologisk

Herbaria Kryddblandning "Heureka!" Ekologisk, 80 g

  • För sommarmatlagning
  • Perfekt för gyros och köttfärs
  • Med rostad lök & mandelsvamp
100 kr (1 250 kr / kg)

Leverans till 12. oktober