KOTÁNYI Curry Powder, 50 g

Orientalisk smakupplevelse

39 kr

(780 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 50 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kryddig smak
  • För fågel, kött & risrätter
  • Med spiskummin & cayennepeppar

Ofta köpt tillsammans med KOTÁNYI Vitlök Pikant, 48 g

KOTÁNYI Curry Powder, 50 g 39 kr (780 kr / kg)
KOTÁNYI Vitlök Pikant, 48 g 44 kr (917 kr / kg)
Totalpris: 83 kr
Beskrivning

Curry Powder är en raffinerad kryddstark kryddblandning och ger dina rätter en typisk orientalisk smak.

Användning:
Curry bör stekas lätt för att utveckla sin fulla smak och är särskilt lämplig för fjäderfä, fisk, kött och risrätter.

Artikelnr.: XKY-KO-401101
Innehåll: 50 g
EAN: 9001414040119
Tillverkarnr.: 401101
Varumärken: KOTÁNYI
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

Curcuma, Koriander, Bockhornsklöver, Ingefära, Mutterkümmel, Speisesalz jodiert (Speisesalz, Kaliumjodid), Majsstärkelse, Cayennepfeffer

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Kotányi GmbH, Johann Galler Straße 11, 2120, Wolkersdorf im Weinviertel, Österrike, www.kotanyi.com/at/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för KOTÁNYI Curry Powder

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder