Galup Colomba Med Persika & Vanilj, 750 g

Sött påskbakverk med kanderade persikobitar

258 kr 369 kr -30%

(344 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 750 g

I lager

Leverans senast måndag, 05. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Förfinad med vanilj
  • Hasselnötsglasyr
  • Med hela mandlar & sockerkristaller

Ofta köpt tillsammans med Galup Colomba Med Surkörsbär & Choklad, 750 g

Galup Colomba Med Persika & Vanilj, 750 g 258 kr (344 kr / kg)
Galup Colomba Med Surkörsbär & Choklad, 750 g 270 kr (360 kr / kg)
Totalpris: 528 kr
Beskrivning

Denna colomba förenar en len, naturligt jäst deg med fruktiga, kanderade persikobitar och en aromatisk ton av äkta vanilj. Den fina italienska hasselnötsglasyren med hela mandlar och sockerkristaller ger det klassiska påskbakverket en behagligt krispig textur och en balanserad smak.

Artikelnr.: IMP-CED05
Innehåll: 750 g
EAN: 8001130847536
Tillverkarnr.: CED05
Varumärken: Galup
Spår av: F - Sojabönor, H - Nötter, M - Senap
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

Vetemjöl, 14 % Kandierte Pfirsichwürfel (Pfirsich, Glukose-Fruktose-Sirup, Saccharose, Zitronensaftkonzentrat), Butter (Mjölk), Zucker, Färsk äggula, Wasser, Naturlig surdeg (Vetemjöl, Wasser), Emulgeringsmedel (Mono- und Diglyceride von Speisefettsäuren), Helmjölk, Invertzucker, Salt, natürliches Aroma, 0,05 % Vanilj, 0,04 % Vanilleschoten

Zucker, färsk äggvita, 9 % Haselnüsse, Rismjöl, Risstärkelse, Glasyr av socker (Zucker, Weizenstärke), Solrosolja, natürliche Aromen

4 % havregryn, 2 % Mandlar

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1595 / 381 kj / kcal
Fett 18 g
  varav mättade fettsyror 10 g
Kolhydrater 47 g
  varav socker 22 g
Kostfiber 1,1 g
Protein 6,5 g
Salt 0,38 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Galup Srl a Socio Unico Uffici Galup, Via Fenestrelle, 32, 10064 , Pinerolo (TO), Italien, www.galup.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Galup Colomba Med Persika & Vanilj

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder