Frunix Äppelsirap, 500 ml
Saftig färsk äppelsmak för utspädning
107 kr
(214 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Sorbitol- & glutenfri
- Med en naturlig, fruktig smak
- Innehåller inga konserveringsmedel
Beskrivning
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 703 / 168 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 41,9 g |
| varav socker | 33,4 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
| Gesamtfructose | <0,2 g |
Ingredienser
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Frunix GmbH, Hauptplatz 13, 9462, Bad St. Leonhard, Österrike, www.frunix.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Frunix Äppelsirap
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering