Ferrero Rocher Grand Rocher Hasselnöt, 125 g
Påskpresent till dig som har en speciell sötsuget
89 kr
(712 kr / kg, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- Mjölkchoklad med hasselnötsbitar
- Knasigt bett och delikat smältning
- Elegant presentförpackning
Liknande produkter
Beskrivning
Denna goding är nu en av klassikerna: Den stora ihåliga bollen är gjord av aromatisk mjölkchoklad, hälld i en extra tjock form och spetsad med massor av knapriga hasselnötsbitar! Lite i taget är det en goding som är svår att motstå! Tack vare guldfolien, manschetten och rosetten är det en elegant present som ger mycket glädje.
| Artikelnr.: | TG-3312535 |
|---|---|
| Innehåll: | 125 g |
| EAN: | 8000500374429 |
| Tillverkarnr.: | 3312535 |
| Varumärken: | Ferrero Rocher |
| Ursprung: | Italien |
| Råd om lagring: | Förvara på en sval plats, Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus, Förvaras på en torr plats |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2617 / 625 kj / kcal |
| Fett | 46,4 g |
| varav mättade fettsyror | 22,3 g |
| Kolhydrater | 42,8 g |
| varav socker | 41,8 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0,13 g |
Tillbehör
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Grand Rocher Hasselnöt
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.450 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering