Haas Pudding, Het Kärlek (111 g)

Puddingglädje och variation för alla

23 kr

(207 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Smak: Het Kärlek

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Fin puddingsmak
  • Snabb & enkel att tillaga
  • För stora & små

Ofta köpt tillsammans med Haas Pudding, Hasselnöt (111 g)

Haas Pudding, Het Kärlek (111 g) 23 kr (207 kr / kg)
Haas Pudding, Hasselnöt (111 g) 23 kr (207 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

Puddingkreationerna från Haas ger söt variation i köket och bjuder på intensiv smak. Som klassisk dessert för hela familjen eller som en god ingrediens i kakor och tårtor ger de både stora och små puddingälskare härliga njutningsstunder.

Viktig information: Smakerna "Bubblegum" och "Heiße Liebe" är inte veganska eftersom de innehåller färgämnet äkta karmin (E120)!

Artikelnr.: EDH-1006707
Innehåll: 111 g
EAN: 9055500081319
Tillverkarnr.: 1006707
Varumärken: Haas
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Majsstärkelse, Aroma, Färgningsmedel (Echtes Karmin (E120))

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1474 / 352 kj / kcal
Fett 0,5 g
  varav mättade fettsyror 0,1 g
Kolhydrater 86 g
  varav socker <0,5 g
Protein <0,5 g
Salt 0,05 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Ed. Haas Austria GmbH, Eduard-Haas-Straße 25, 4050, Traun, Österrike, www.weltvonhaas.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Haas Pudding