Haas Bakpulver, 48 g

Stark jäskraft för degar och bakverk

10 kr 11 kr -9%

(208 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 48 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Vegansk, glutenfri & laktosfri
  • Hög jäskraft för luftiga degar
  • Finns i olika storlekar

Ofta köpt tillsammans med CAPUTO Fullkornsmjöl Farina Integrale, 5 kg

Haas Bakpulver, 48 g 10 kr (208 kr / kg)
CAPUTO Fullkornsmjöl Farina Integrale, 5 kg 138 kr (28 kr / kg)
Totalpris: 148 kr
Beskrivning

Denna klassiska bakingrediens ger luftiga och väljästa degar till alla typer av bakning. Receptet ger ett pålitligt resultat och passar perfekt för veganska, laktosfria och glutenfria bakverk. Produkten finns i olika förpackningsstorlekar, så att du alltid har rätt mängd, oavsett om du bakar hemma eller i större skala. Det fina pulvret ger jämna och tillförlitliga resultat, från mjuka kakor till matbröd.

Artikelnr.: EDH-10000570
Innehåll: 48 g
EAN: 90444500
Tillverkarnr.: 10000570
Varumärken: Haas
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk, Glutenfri, Laktosfri
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Egenskaper: fri från gluten, fri från laktos
Ingredienser

Difosfater (E450), Natriumcarbonate (E500), Majsstärkelse

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 414 / 99 kj / kcal
Fett 0 g
  varav mättade fettsyror 0 g
Kolhydrater 25 g
  varav socker 0 g
Protein 0 g
Salt 29,4 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Ed. Haas Austria GmbH, Eduard-Haas-Straße 25, 4050, Traun, Österrike, www.weltvonhaas.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Haas Bakpulver