Demmers Teehaus Sisis Favoritte, 100 g

Njut med gott samvete

92 kr

(920 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Svart te från Kina
  • Passar bra som dessert
  • Med chokladtryffelarom

Ofta köpt tillsammans med Demmers Teehaus Svart Te "Highland Toffee", 100 g

Demmers Teehaus Sisis Favoritte, 100 g 92 kr (920 kr / kg)
Demmers Teehaus Svart Te "Highland Toffee", 100 g 92 kr (920 kr / kg)
Totalpris: 184 kr
Beskrivning

Om du älskar choklad och gärna dricker te kommer du att uppskatta denna utsökta blandning av svarta teer från Ceylon och Kina, förädlad med fina aromer av chokladtryffel. En härlig dessert i tekoppen.

Artikelnr.: DT-00-08936
Innehåll: 100 g
EAN: 9004163089361
Tillverkarnr.: 00-08936
Varumärken: Demmers Teehaus
Te: Lösa
Ursprung: Österrike
Spår av: H - Nötter
Bryggtid: 3 minuter, 4 minuter
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Egenskaper: smaksatt
Ingredienser

Svart te, Ceylon kanel, Smaksättning av chokladtryffel

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: DEMMER GmbH, Karl-Tonay-Gasse 34, 1230, Wien, Österrike, www.tee.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Demmers Teehaus Sisis Favoritte

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder