Cosmoveda Instant Chai Latte - Chocolate, Eko, 180 g

Intensivt kryddig chai masala

78 kr

(433 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 180 g

I lager från 23. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 29. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kryddte
  • Omsorgsfullt utvalda ingredienser
  • Traditionellt recept
  • Fair Trade

Ofta köpt tillsammans med Darbo Skogs- & Blomhonung, 500 g

Cosmoveda Instant Chai Latte - Chocolate, Eko, 180 g 78 kr (433 kr / kg)
Darbo Skogs- & Blomhonung, 500 g 99 kr (198 kr / kg)
Totalpris: 177 kr
Beskrivning

Kardemumma, kanel, peppar, ingefära och kryddnejlika kombineras med högkvalitativt kakaopulver för en oförglömlig smakupplevelse inspirerad av Tusen och en natt. Oavsett om du är ung eller gammal är Instant Chai Latte, Eko - Chocolate svår att motstå. Intensivt kryddig i smaken och glutenfri.

Rekommenderad användning: Till 1 stor kopp (250 ml), häll hett vatten över 3 rågade teskedar Instant Chai Latte, Eko - Chocolate. Tillsätt havre-, ris- eller sojadryck efter smak, rör om och njut.

Observera: Innehåller mjölkprodukter.

Artikelnr.: XAY-COS-146461
Innehåll: 180 g
EAN: 4032108146461
Tillverkarnr.: 146461-DE
Varumärken: Cosmoveda
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert, Fairtrade
Typ av näring: Vegetarisk, Glutenfri
Relansering av produkt: På grund av en produktlansering kan förpackningen eller etiketten på den levererade produkten skilja sig visuellt från den produktbild som visas.
Egenskaper: fri från gluten
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1616 / 386 kj / kcal
Fett 1,05 g
  varav mättade fettsyror 0,74 g
Kolhydrater 69,92 g
  varav socker 69,29 g
Protein 21,91 g
Salt 0,95 g
Ingredienser

Skummjölkspulver[1], Vollrohrzucker (Jaggery)[1] (Jaggera), 10 % kakaopulver[1], Chai Masala[1] (Kardamom (Elettaria cardamomum), Zimt (Cinnamomum Zeylanicum), Peppar, Ingefära, Kryddnejlika)

  1. BIO & Fair Trade
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Cosmoveda e.K., Knappenweg 4, 01983, Freienhufen, Tyskland, www.cosmoveda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Cosmoveda Instant Chai Latte - Chocolate, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder