ConFusion Gul Thai Currypasta, 70 g
För den bästa curryn
37 kr
(529 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Medelstark till stark
- Fri från tillsatser
- Mångsidig användning
Beskrivning
Med denna gula currypasta lyckas du med ett autentiskt thailändskt curry varje gång. Den kan också användas för att förfina och krydda många andra asiatiska rätter.
Ingredienser
Gurkmeja, citrongräs, vitlök, Galangal, Schalottenlök, Salt, Chili skida (röd), Skal från kafferlim, Peppar
Kan innehålla spår av jordnötter eller nötter.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 515 / 123 kj / kcal |
| Fett | 2,4 g |
| varav mättade fettsyror | 0,7 g |
| Kolhydrater | 19 g |
| varav socker | 1,7 g |
| Protein | 3,7 g |
| Salt | 8,4 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Mag. Clemens Drdla ConFusion-Asiatisch Kochen, Fuchsthallergasse 12, 1090, Wien, Österrike, info@confusion-kochen.at, www.confusion-kochen.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för ConFusion Gul Thai Currypasta
2 kundrecensioner i alla språk
| 5 stjärnor | | 2 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.500 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering