buah Persika, 10 g
Frystorkade persiklyftor
39 kr
(3 900 kr / kg, inkl. 6% moms.
Sorter:
-
-
buah
Persika
Frystorkade persiklyftor
39 kr(3 900 kr / kg) -
buah
Ananas
Frystorkade ananasbitar
39 kr(1 950 kr / kg) -
buah
Mango Ekologisk
100% frystorkade mangobitar
39 kr(2 294 kr / kg) -
buah
Hallon Ekologiskt
Frystorkade hallon
39 kr(3 900 kr / kg) -
buah
Banan Ekologisk
Frystorkade bananskivor
39 kr(1 950 kr / kg) -
buah
Fikon
Frystorkade fikonbitar
39 kr(1 950 kr / kg) -
buah
Äpple Ekologiskt
Vakuumtorkade äppelbitar
39 kr(2 438 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Utan tillsatt socker
- Söt & lätt syrlig
- Perfekt mellanmålsalternativ
Beskrivning
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1570 / 375 kj / kcal |
| Fett | 0,7 g |
| varav mättade fettsyror | 0,2 g |
| Kolhydrater | 83 g |
| varav socker[1] | 69 g |
| Kostfiber | 8,5 g |
| Protein | 4,8 g |
| Salt | <0,01 g |
- enthält von Natur aus Zucker
Ingredienser
100 % gefriergetrocknete Pfirsichstücke
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | buah GmbH, Seeholzenstrasse 2, 82166, Gräfelfing, Tyskland, b2b@buah.de, www.buah.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för buah Persika
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering