BIO PRIMO Surkålsjuice Ekologisk, 0,50 l
Pressad juice från vitkål
13 kr
(26 kr / l, inkl. 6% moms.
Sorter:
Egenskaper och fördelar
- Kallpressad
- Raffinerad med havssalt
- Delvis jäst med mjölksyra
Beskrivning
Stark surkålsjuice pressad från vit surkål och delvis lakto-fermenterad. Förädlad med en aning havssalt.
Ingredienser
99,4 % Vitkål (Presssaft milchsauer vergoren)[1], 0,6 % Meersalz
- aus kontrolliert biologischem Anbau
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 54 / 13 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 1,9 g |
| varav socker | 1 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,6 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Jacoby GmbH, Jacoby-Weg 1, 79424, Auggen, Tyskland, www.jacoby.de/index.php |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för BIO PRIMO Surkålsjuice Ekologisk
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering