Ankerkraut Lasagne al Forno, 115 g
Naturligt intensiv blandning för lasagnesås
64 kr
(557 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Medelhavet med en rökig ton
- Rökt salt, örter och selleri
- Utan smakförstärkare och tillsatser
Liknande produkter
Beskrivning
En blandning av danskt röksalt, oregano, salvia, malda lagerblad och lite sellerirot är hemligheten för att förvandla klassisk sugo till basen för en smaklig lasagne al forno utan någon större ansträngning! Receptet för denna kryddblandning innehåller naturligtvis inga smakförstärkare eller konstgjorda tillsatser.
| Artikelnr.: | AK-4062988010606 |
|---|---|
| Innehåll: | 115 g |
| EAN: | 4062988010606 |
| Tillverkarnr.: | 4062988010606 |
| Varumärken: | Ankerkraut |
| Ursprung: | Tyskland |
| Spår av: | L - Selleri, M - Senap |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från artificiella smakämnen, fri från artificiella färgämnen, fri från smakförstärkare |
Ingredienser
Meersalz, Morot, Zwiebel, vitlök, rohrzucker, Rökt salt (Meersalz, rök), Sellerirot, Svart peppar, Oregano, Salvia, Bay leafs
Kan innehålla spår av senap.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 762 / 182 kj / kcal |
| Fett | 1,4 g |
| varav mättade fettsyror | 0,4 g |
| Kolhydrater | 29 g |
| varav socker | 24 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 40,5 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Ankerkraut GmbH, Reindorfer Osterberg 75, 21266, Jesteburg, Tyskland, www.ankerkraut.de |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Ankerkraut Lasagne al Forno
2 kundrecensioner i alla språk
| 5 stjärnor | | 2 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering