Alnatura Rödbetsjuice Färsk, Eko, 330 ml
Naturlig vegansk ren
16 kr
(48 kr / l, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Färskpressad från fält
- Ekologisk kvalitet
- Återförslutningsbar glasflaska
Beskrivning
En smakrik och naturlig ekologisk juice av grönsaker från Demeter-bönder. De färskpressade ekologiska rödbetorna ger denna veganska juice sin intensiva färg och naturliga smak. Praktiskt tappad i en glasflaska med återförslutningsbart skruvlock.
| Artikelnr.: | MM-138118 |
|---|---|
| Innehåll: | 330 ml |
| EAN: | 4104420070202 |
| Tillverkarnr.: | 138118 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 151 / 36 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 8 g |
| varav socker | 7,5 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,08 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Rödbetsjuice Färsk, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering