Alnatura Potatischips Paprika, Eko, 125 g
Krispig och kryddig
25 kr
(200 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- I solrosolja
- Ekologisk kvalitet
- Utan aromämnen
Beskrivning
Ekologiska potatischips paprika övertygar med sin fint kryddiga smak från noggrant utvalda kryddor. De krispiga potatisskivorna friteras i solrosolja. Chipsen är fria från aromämnen och en klassiker till filmkvällen.
| Artikelnr.: | MM-137698 |
|---|---|
| Innehåll: | 125 g |
| EAN: | 4104420056923 |
| Tillverkarnr.: | 137698 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
| Egenskaper: | fri från jäst, fri från smakämnen |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2269 / 542 kj / kcal |
| Fett | 35 g |
| varav mättade fettsyror | 3 g |
| Kolhydrater | 49 g |
| varav socker | 1 g |
| Kostfiber | 4,9 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 1,4 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Potatischips Paprika, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering