Alnatura Oregano, Eko, 15 g
Aromatisk och lätt bitter smak
19 kr
(1 267 kr / kg, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- Ekologisk kvalitet
- Vegansk
- Smulad
- Mångsidig i medelhavsköket
Beskrivning
Den medelhavska klassikern: Alnatura ekologisk oregano passar med sin aromatiska och lätt bittra smak inte bara till pizza och pasta, utan även till grönsaker, sallader och fisk. Kryddan är smulad, vilket innebär att de torkade bladen har repats från stjälkarna och finfördelats för enkel användning.
Tips: Låt koka eller tillagas i minst 15 minuter för att utveckla full smak.
| Artikelnr.: | MM-130653 |
|---|---|
| Innehåll: | 15 g |
| EAN: | 4104420030282 |
| Tillverkarnr.: | 130653 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | L - Selleri, M - Senap |
| Råd om lagring: | Förvaras åtskilt från ljus, Förvaras på en torr plats |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 0 / 0 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Oregano, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.500 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering