Alnatura Mild Äppeljuice Naturligt Grumlig, Eko, 1 l
Lågsyrlig direktpressad juice
24 kr
(24 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Extra milda äppelsorter
- Ekologisk kvalitet
- Ren eller utspädd
Beskrivning
Alnatura ekologisk mild äppeljuice är en naturgrumlig juice framställd av extra milda äppelsorter. Denna direktpressade juice kan avnjutas som den är eller utspädd med vatten.
| Artikelnr.: | MM-137729 |
|---|---|
| Innehåll: | 1 l |
| EAN: | 4104420070165 |
| Tillverkarnr.: | 137729 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar, Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Äppeljuice[1]
- från ekologisk odling
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 214 / 51 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 10 g |
| varav socker | 10 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Mild Äppeljuice Naturligt Grumlig, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering