Alnatura Grönt Te Sencha, Eko, 20 tepåsar (30 g)

Tenjutning för varje tillfälle

16 kr

(533 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 20 tepåsar

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Finbesk
  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g

Alnatura Grönt Te Sencha, Eko, 20 tepåsar (30 g) 16 kr (533 kr / kg)
Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g 78 kr (156 kr / kg)
Totalpris: 94 kr
Beskrivning

Ekologiskt grönt te Sencha från Alnatura har en finbesk smak. Intensiteten kan varieras beroende på bryggtid.

Artikelnr.: MM-112240
Innehåll: 30 g
EAN: 4104420036826
Tillverkarnr.: 112240
Varumärken: Alnatura
Te: I tepåsar
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Bryggtid: 2 minuter, 3 minuter, 4 minuter, 2 minuter
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

grüner Tee[1]

  1. från ekologisk odling
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Grönt Te Sencha, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder