Alnatura Cashew-Krokantbar, Eko, 30 g
För resan och mellanmål
9 kr
(300 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Knaprig bar
- Ekologisk kvalitet
- Mild sötma
Beskrivning
Ekologisk cashew-krokantbar från Alnatura imponerar med stora bitar av cashewnötter och en lätt sötma från honung. Den passar perfekt att ta med och som mellanmål.
| Artikelnr.: | MM-138466 |
|---|---|
| Innehåll: | 30 g |
| EAN: | 42215165 |
| Tillverkarnr.: | 138466 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2093 / 500 kj / kcal |
| Fett | 28 g |
| varav mättade fettsyror | 5,9 g |
| Kolhydrater | 47 g |
| varav socker | 21 g |
| Kostfiber | 1,9 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 0,05 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Cashew-Krokantbar, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering