Alnatura Brödpålägg Tomat-Basilika, Eko, 110 g

Smaken av södern i varje tugga

20 kr

(182 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 110 g

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kryddig ton
  • Ekologisk kvalitet
  • Som pålägg eller bas till sås

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Olivolja Extra Jungfru, Eko, 500 ml

Alnatura Brödpålägg Tomat-Basilika, Eko, 110 g 20 kr (182 kr / kg)
Alnatura Olivolja Extra Jungfru, Eko, 500 ml 85 kr (170 kr / l)
Totalpris: 105 kr
Beskrivning

Detta ekologiska pålägg från Alnatura övertygar med en kryddig ton. Med aromatiska tomater och basilika blir varje tugga en smakupplevelse. Det passar inte bara som pålägg utan även som bas till tomatsås.

Artikelnr.: MM-119661
Innehåll: 110 g
EAN: 4104420035768
Tillverkarnr.: 119661
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: H - Nötter
Råd om lagring: Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar, Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

Solrosolja[1], Wasser, 13 % Tomatpuré dubbel koncentrerad, Paprika[1], Zwiebel[1], 9 % Basilika[1], Weißweinessig[1], Majsstärkelse[1], Rohrohrzucker[1], Meersalz, Verdickungsmittel (Guarkernmehl[1]), Rapsolja[1], vitlök[1]

  1. från ekologisk odling
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1047 / 250 kj / kcal
Fett 22 g
  varav mättade fettsyror 2,7 g
Kolhydrater 11 g
  varav socker 6,6 g
Kostfiber 1,7 g
Protein 1,2 g
Salt 1,4 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Brödpålägg Tomat-Basilika, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder