Alnatura Brödpålägg Tomat-Basilika, Eko, 110 g
Smaken av södern i varje tugga
19 kr
(173 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Kryddig ton
- Ekologisk kvalitet
- Som pålägg eller bas till sås
Beskrivning
Detta ekologiska pålägg från Alnatura övertygar med en kryddig ton. Med aromatiska tomater och basilika blir varje tugga en smakupplevelse. Det passar inte bara som pålägg utan även som bas till tomatsås.
| Artikelnr.: | MM-119661 |
|---|---|
| Innehåll: | 110 g |
| EAN: | 4104420035768 |
| Tillverkarnr.: | 119661 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | H - Nötter |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar, Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1047 / 250 kj / kcal |
| Fett | 22 g |
| varav mättade fettsyror | 2,7 g |
| Kolhydrater | 11 g |
| varav socker | 6,6 g |
| Kostfiber | 1,7 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 1,4 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Brödpålägg Tomat-Basilika, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering