Alnatura Bioland Rödbeta, Eko, 220 g
Inlagd i kryddig ättikslag
15 kr
(68 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Milt kryddig
- Ekologisk kvalitet
- Skivad
Beskrivning
Alnatura Bioland rödbetor är redan skivade och inlagda i en kryddig ättikslag. De har en mild och lätt syrlig smak och passar till många olika rätter eller att äta direkt ur burken.
| Artikelnr.: | MM-131590 |
|---|---|
| Innehåll: | 220 g |
| EAN: | 4104420222014 |
| Tillverkarnr.: | 131590 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar, Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 214 / 51 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 11 g |
| varav socker | 11 g |
| Kostfiber | 1,1 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,88 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Bioland Rödbeta, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering