Demmers Teehaus Fruktte "Fruktträdgård", 100 g

Österrikes första äkta fruktteblandning

78 kr

(780 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Utvalda ingredienser
  • Med arom av solmogna jordgubbar
  • Även utsökt som iste

Ofta köpt tillsammans med Demmers Teehaus Fruktte "Persika-Aprikos", 100 g

Demmers Teehaus Fruktte "Fruktträdgård", 100 g 78 kr (780 kr / kg)
Demmers Teehaus Fruktte "Persika-Aprikos", 100 g 84 kr (840 kr / kg)
Totalpris: 162 kr
Beskrivning

Denna blandning är den första äkta fruktteblandningen i Österrike, skapad av Andrew Demmer. Ingredienser som nypon, hibiskusblommor och högkvalitativa aromer av solmogna jordgubbar gör detta te till en unik, frisk och fruktig smakupplevelse som är lika god varm som kall.

Artikelnr.: DT-00-05861
Innehåll: 100 g
EAN: 9004163058619
Tillverkarnr.: 00-05861
Varumärken: Demmers Teehaus
Te: Lösa
Bryggtid: 5 minuter, 6 minuter, 7 minuter, 8 minuter
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus, Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

Skal av nypon, Hibiskusblommor, Äppelskivor, Apelsinskal, Smak av jordgubbar

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: DEMMER GmbH, Karl-Tonay-Gasse 34, 1230, Wien, Österrike, www.tee.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Demmers Teehaus Fruktte "Fruktträdgård"

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.