Allos Frukt Pure 75 % Surkörsbär Ekologisk, 200 g
Delikat syrlig fruktspread
41 kr
(205 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Allos
Frukt Pure 75 % Aprikos Ekologisk
Fruktspad till ditt bröd
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure frukt 75 % jordgubbar Ekologisk
Pålägg gjord på handplockad frukt
41 kr(164 kr / kg) -
-
Allos
Frukt Pure 75 % Hallon Ekologisk
Veganskt pålägg med mer smak
49 kr(196 kr / kg) -
-
Allos
Frukt Pure 75 % Svarta Vinbär Ekologisk
Syrligt och sött fruktpålägg
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Mango Ekologisk
Exotiskt fruktpålägg med ren smak
43 kr(215 kr / kg) -
-
Allos
Frukt Pure 75 % Apelsin Ekologisk
Delikat pålägg gjort på solmogen frukt
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Skogsfrukt Ekologisk
Fruktpålägg med djup, fyllig smak
45 kr(180 kr / kg) -
Egenskaper och fördelar
- Sötad med agavesirap
- 54 % mindre socker
- Vegansk
Passar med
Beskrivning
Ren fruktsmak för ditt frukostbröd: ALLOS gör det nu möjligt med sin Frukt Pure 75 % Surkörsbär Ekologisk För denna sort bearbetas surkörsbär försiktigt och avrundas med sötman från agavesirap. En perfekt kombination av lätt syra och naturlig sötma. Vegansk och med 54% mindre socker.
| Artikelnr.: | BIOG-359114 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 4016249074234 |
| Tillverkarnr.: | 359114 |
| Varumärken: | Allos |
| Fruktsammansättning: | Körsbär |
| Kvalitetsstämpel: | Bio-zertifiziert nach EG-Öko Verordnung, Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk, Glutenfri |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus, Förvaras i kylskåp efter öppning |
| Egenskaper: | fri från gluten |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 465 / 111 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 25 g |
| varav socker | 25 g |
| Kostfiber | 1,6 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,06 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Allos Hof-Manufaktur GmbH, Hoerneckestraße 39, 28217, Bremen, Tyskland, www.allos-hofmanufaktur.de/ueber-uns |
|---|
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Allos Frukt Pure 75 % Surkörsbär Ekologisk
| 5 stjärnor | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 1 | (100%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering