Allos Frukt Pure 75 % Mango Ekologisk, 200 g
Exotiskt fruktpålägg med ren smak
43 kr
(215 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Allos
Frukt Pure 75 % Aprikos Ekologisk
Fruktspad till ditt bröd
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure frukt 75 % jordgubbar Ekologisk
Pålägg gjord på handplockad frukt
41 kr(164 kr / kg) -
-
Allos
Frukt Pure 75 % Hallon Ekologisk
Veganskt pålägg med mer smak
49 kr(196 kr / kg) -
-
Allos
Frukt Pure 75 % Svarta Vinbär Ekologisk
Syrligt och sött fruktpålägg
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Mango Ekologisk
Exotiskt fruktpålägg med ren smak
43 kr(215 kr / kg) -
-
Allos
Frukt Pure 75 % Apelsin Ekologisk
Delikat pålägg gjort på solmogen frukt
41 kr(164 kr / kg) -
Allos
Frukt Pure 75 % Skogsfrukt Ekologisk
Fruktpålägg med djup, fyllig smak
45 kr(180 kr / kg) -
Egenskaper och fördelar
- Sötad med agavesirap
- 48 % mindre socker
- Vegansk
Passar med
Beskrivning
Ren fruktsmak för ditt frukostbröd: ALLOS gör det nu möjligt med sin Frukt Pure 75 % Mango Ekologisk För denna sort har mango bearbetats varsamt och avrundats med sötma från agavesirap. Denna exotiska sort är också lämplig för att förädla fruktiga desserter och söta rätter. Vegansk och med 48% mindre socker.
| Artikelnr.: | BIOG-359125 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 4016249074289 |
| Tillverkarnr.: | 359125 |
| Varumärken: | Allos |
| Fruktsammansättning: | Exotiska frukter |
| Kvalitetsstämpel: | Bio-zertifiziert nach EG-Öko Verordnung, Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk, Glutenfri |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus, När förpackningen öppnats, förvara den i kylskåp och konsumera inom en månad. |
| Egenskaper: | fri från gluten |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 461 / 110 kj / kcal |
| Fett | 0,8 g |
| varav mättade fettsyror | 0,3 g |
| Kolhydrater | 24 g |
| varav socker | 24 g |
| Kostfiber | 2,2 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,03 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Allos Hof-Manufaktur GmbH, Hoerneckestraße 39, 28217, Bremen, Tyskland, www.allos-hofmanufaktur.de/ueber-uns |
|---|
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Allos Frukt Pure 75 % Mango Ekologisk
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering