allgroo Sushi Mayoo Kimchi, 150 ml
Majonnäs med kimchi-arom
43 kr
(287 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Kryddig smak
- Pikant med lätt syra
- Perfekt till koreanska rätter
Beskrivning
Sushi Mayoo Kimchi från allgroo kombinerar klassisk majonnäs med den karakteristiska smaken av kimchi. Med sin pikanta och lätt syrliga profil är den ett perfekt tillskott till koreanska rätter.
| Artikelnr.: | KK-18844 |
|---|---|
| Innehåll: | 150 ml |
| EAN: | 8805957023506 |
| Tillverkarnr.: | 18844 |
| Varumärken: | allgroo |
| Råd om lagring: | Förvaras i kylskåp efter öppning |
Ingredienser
Sojaolja, Wasser, Brandyvinäger, Zucker, Eigelb, Äppelcidervinäger, Salt, Äggvita, Gewürze, Kinakål, Smakförstärkare (Mononatriumglutamat), Senfsamen, Maltodextriner, Färgningsmedel (Paprikaextrakt), Säureregulator (Zitronensäure (E330)), Verdickungsmittel (Xantan), Rettich
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 2654 / 634 kj / kcal |
| Fett | 68 g |
| varav mättade fettsyror | 11 g |
| Kolhydrater | 4,1 g |
| varav socker | 3,9 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 2,3 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Tom Kreyenhop, Industriestraße 40-42, 28876, Oyten, Tyskland, info@kreyenhop.de, www.kreyenhop-kluge.com/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för allgroo Sushi Mayoo Kimchi
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering