Zotter Schokoladen MiXing Påsk Minis de Luxe, Vegansk, Eko, 50 g
En liten godbit till påsk
75 kr
(1 500 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- 2 veganska minichokladkakor
- Färgglada & konstnärligt dekorerade
- Dekorativ förpackning
Beskrivning
Detta veganska MiXing Easter Minis de Luxe-presentpaket från Zotter innehåller två kärleksfullt designade minichokladkakor. Den dekorativa förpackningen innehåller en fruktig, aromatisk chokladkaka med hallon och kokosnöt och en vit chokladkaka med kokosnöt fylld med krispigt hasselnötskrokant - var och en konstfullt dekorerad och färgglatt presenterad.
| Artikelnr.: | ZSM-24589 |
|---|---|
| Innehåll: | 50 g |
| EAN: | 9006403088301 |
| Tillverkarnr.: | 24589 |
| Varumärken: | Zotter Schokoladen |
| Kvalitetsstämpel: | Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | A - gluten, E - Jordnötter, G - Mjölk, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Egenskaper: | fri från alkohol |
Ingredienser
Rohrohrzucker[3], Kakaosmör[3], Reisdrinkpulver[1] (Ris[1], Solrosolja[1], Salt), 5 % Kokosraspel[3], Kakaomassa[3], Kokospulver[1] (4 % Kokosnötpasta[1], Kokosnussmilch[1], Kokosmehl[1]), 4 % Frystorkade hallon[1], 4 % Haselnüsse[1], Lingon[1], Hanfsamen[1], Sojapulver[1] (soja[1], Maltodextrin[1], Majssirap[1]), Emulgator (Lecithin (solros)), Rosblad, Sesam[1], Zitronenpulver[1] (Zitronensaftkonzentrat[1], Majsstärkelse[1]), Hasselnötsolja[1], Vaniljpulver[3], Bergsalt, Emulgator (Lecithin (soja)), Vollrohrzucker[2], Matcha[1], Konzentrat aus Spirulina und Saflorblüten, Kanel[1], Sternanis[1]
- aus k.b.L.
- aus fairem Handel,Fair-Handelsanteil: 76%
- aus fairem Handel,Fair-Handelsanteil: 76%,aus kontrolliert biologischer Landwirtschaft
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2458 / 587 kj / kcal |
| Fett | 41 g |
| varav mättade fettsyror | 24 g |
| Kolhydrater | 51 g |
| varav socker | 44 g |
| Protein | 3,4 g |
| Salt | 0,08 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Zotter Schokolade GmbH, Bergl 56, 8333 , Riegersburg, Österrike, www.zotter.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Zotter Schokoladen MiXing Påsk Minis de Luxe, Vegansk, Eko
Populära kategorier:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.850 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering