Zotter Schokoladen Krya på Dig VEGAN, Eko, 70 g

Ekologisk choklad som en söt krya på dig-hälsning

Ny!

55 kr

(786 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Mörk choklad
  • Med hampakräm & lingon
  • Med karamelliserade hampafrön

Ofta köpt tillsammans med Zotter Schokoladen Quadrature of the Circle 50% Mjölkchoklad med Dadelsocker Ekologisk, 70 g

Zotter Schokoladen Krya på Dig VEGAN, Eko, 70 g 55 kr (786 kr / kg)
Zotter Schokoladen Quadrature of the Circle 50% Mjölkchoklad med Dadelsocker Ekologisk, 70 g 48 kr (686 kr / kg)
Totalpris: 103 kr
Beskrivning

Med den handgjorda chokladen Krya på dig från Zotter ger du någon du tycker om en läcker uppmuntran under återhämtningen. Den mörka chokladen är fylld med hampakräm och lingonganache, med karamelliserade hampafrön.

Artikelnr.: ZSM-16675
Innehåll: 70 g
EAN: 09006403089803
Tillverkarnr.: 16675
Varumärken: Zotter Schokoladen
Kvalitetsstämpel: Ekologisk märkning från EU/icke-EU
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: A - gluten, C - ägg, E - Jordnötter, G - Mjölk, H - Nötter, N - Sesamfrön
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Egenskaper: fri från alkohol
Ingredienser

Marsipan[2] (Mandeln[2], Zucker[2], Invertzuckersirup[2]), Rohrohrzucker[1], Kakaosmör[1], Kakaomassa[1], 8 % Pistazien[2], Mjölkpulver[2], 7 % Mandeln[2], Invertzuckersirup[2], Skummjölkspulver[2], Koncentrat av aprikos[2], Butter[2], Sött vasslepulver[2], anis[2], Vollrohrzucker[1], Emulgator (Sojalecithin[2]), Bergsalt, Vaniljpulver[1], Zitronenpulver[2] (Zitronensaftkonzentrat[2], Majsstärkelse[2]), Orangenpulver[2] (apelsinjuicekoncentrat[2], Rismjöl[2]), Rosblad[2], Kanel[2], 50 % minst kakao i mjölkchoklad[2]

  1. från rättvis handel
  2. från ekologisk odling
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Zotter Schokolade GmbH, Bergl 56, 8333 , Riegersburg, Österrike, www.zotter.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Zotter Schokoladen Krya på Dig VEGAN, Eko