Zotter Schokoladen För Flitiga, Eko, 70 g

Handgjord ekologisk choklad som en söt belöning

Ny!

55 kr

(786 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Mjölkchoklad med kastanj
  • Med björnbärsganache
  • Med hasselnötsnougat

Ofta köpt tillsammans med Zotter Schokoladen Drickchoklad Bitter Classic Ekologisk, 110g

Zotter Schokoladen För Flitiga, Eko, 70 g 55 kr (786 kr / kg)
Zotter Schokoladen Drickchoklad Bitter Classic Ekologisk, 110g 83 kr (755 kr / kg)
Totalpris: 138 kr
Beskrivning

Med den handgjorda chokladen För flitiga från Zotter belönar du extra ansträngningar och stort engagemang på det sötaste sättet. Den här läckra chokladkakan förenar len mjölkchoklad med kastanj med en fyllning av björnbärsganache och hasselnötsnougat.

Artikelnr.: ZSM-16673
Innehåll: 70 g
EAN: 09006403089742
Tillverkarnr.: 16673
Varumärken: Zotter Schokoladen
Kvalitetsstämpel: Ekologisk märkning från EU/icke-EU
Spår av: A - gluten, C - ägg, E - Jordnötter, H - Nötter, N - Sesamfrön
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Egenskaper: fri från alkohol
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Zotter Schokolade GmbH, Bergl 56, 8333 , Riegersburg, Österrike, www.zotter.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Zotter Schokoladen För Flitiga, Eko