Zotter Schokoladen En Present till DIG!, Eko, 70 g

Handgjord ekologisk choklad som en omtänksam present

Ny!

55 kr

(786 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Mjölkchoklad
  • Med aprikosmarsipan
  • Med vaniljmandelnougat

Ofta köpt tillsammans med Zotter Schokoladen Cheesecake Ekologisk, 70 g

Zotter Schokoladen En Present till DIG!, Eko, 70 g 55 kr (786 kr / kg)
Zotter Schokoladen Cheesecake Ekologisk, 70 g 53 kr (757 kr / kg)
Totalpris: 108 kr
Beskrivning

Med den handgjorda chokladen En present till DIG! från Zotter ger du bort en söt överraskning som kommer från hjärtat. Len mjölkchoklad fylld med aprikosmarsipan och vaniljmandelnougat, med våffelkrokant och aprikosbitar.

Artikelnr.: ZSM-16670
Innehåll: 70 g
EAN: 09006403089568
Tillverkarnr.: 16670
Varumärken: Zotter Schokoladen
Kvalitetsstämpel: Ekologisk märkning från EU/icke-EU
Spår av: C - ägg, E - Jordnötter, H - Nötter, N - Sesamfrön
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Egenskaper: fri från alkohol
Ingredienser

Rohrohrzucker[1], Kakaosmör[1], 8 % Haselnüsse[2], Kakaomassa[1], Helmjölk[2], 3 % Pulver av Maroni[2], Skummjölkspulver[2], 3 % Koncentrat av björnbärsjuice[2], 3 % Brombeeren gefriergetrocknet[2], Invertzuckersirup[2], Mjölkpulver[2], 2 % Massa av björnbär[2], Stärkelse sirap[2], Butter[2], Frystorkade tranbär[2], Emulgator (Sojalecithin[2]), Kokosmjölkspulver[2] (Kokosmjölkspulver[2], Maltodextrin[2], Emulgator (Gummi Arabicum[2])), Reisdrinkpulver[2] (Ris[2], Solrosolja[2], Salt), Bergsalt, Kokosraspel[1], Vollrohrzucker[1], Zitronenpulver[2] (Zitronensaftkonzentrat[2], Majsstärkelse[2]), Vaniljpulver[1], Zitronensaftkonzentrat[2], Emulgator (Sonnenblumenlecithin[2]), Kanel[2], 50 % minst kakao i mjölkchoklad[2]

  1. från rättvis handel
  2. från ekologisk odling
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Zotter Schokolade GmbH, Bergl 56, 8333 , Riegersburg, Österrike, www.zotter.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Zotter Schokoladen En Present till DIG!, Eko