Zotter Schokoladen "All Kärlek" - Hallon och kokosnöt Ekologiskt, 70g
En himmelskt välsmakande komposition
46 kr
(657 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Hallon, choklad och frukt
- Med äkta vanilj
- I kokoschoklad
Beskrivning
Den ultimata smaksaken från huset Zotter: hallonchoklad och hallonfrukt, kokosflingor, inslag av äkta vanilj och ett kokoschokladskal.
En perfekt gåva för speciella personer. Eller helt enkelt för att ha roligt.
| Artikelnr.: | ZSM-16001 |
|---|---|
| Innehåll: | 70 g |
| EAN: | 9006403010005 |
| Tillverkarnr.: | 16001 |
| Varumärken: | Zotter Schokoladen |
| Kvalitetsstämpel: | Ekologisk märkning från EU/icke-EU, Fair |
| Typ av näring: | Glutenfri |
| Ursprung: | Österrike |
| Spår av: | C - ägg, E - Jordnötter, H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Egenskaper: | fri från gluten |
Ingredienser
All kärlek
rohrzucker[4], Kakaosmör[4], Kakaomassa[4], Stärkelse sirap[1], 5 % Massa av hallon[1], 5 % Kokosflingor[4], Reisdrinkpulver[1] (Ris[1], Solrosolja[1], Salt), Mjölkpulver[1], Helmjölk[1], Skummjölkspulver[1], 2 % Hallon[1], Kokosmjölk[1] (2 % Kokosnöt[1], Trinkwasser, Guarkärnmjöl (E412)[2]), Koncentrat av ananasjuice[1], 1 % Pulver av hallon[1], Pulver av kokosnötsfrukt[1] (1 % Kokosnötpasta[1], Kokosmjölk[1], Kokosmehl[1]), Zitronensaftkonzentrat[1], Sött vasslepulver[1], Sojalecitin (E322)[3], Torkade blåbär[1], Vollrohrzucker[4], Pulver av citronfrukt[1] (Zitronensaftkonzentrat[1], Majsstärkelse[1], Zucker[1]), Vaniljpulver[1], Bergsalt, Lecitin från solrosfrön[3], Kanel[4], 50 % minst kakao i det mörka kokosöverdraget
- aus k.b.L.
- Verdickungsmittel / aus kontrolliert biologischer Landwirtschaft
- Emulgeringsmedel / från kontrollerad ekologisk odling
- aus fairem Handel, Fair-Handelsanteil insgesamt 65% / aus kontrolliert biologischer Landwirtschaft
Kan innehålla spår av alla typer av nötter, jordnötter, ägg och sesamfrön.
Näringsvärde
All kärlek
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2106 / 503 kj / kcal |
| Fett | 33 g |
| varav mättade fettsyror | 21 g |
| Kolhydrater | 45 g |
| varav socker | 39 g |
| Protein | 4,2 g |
| Salt | 0,19 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Zotter Schokolade GmbH, Bergl 56, 8333 , Riegersburg, Österrike, www.zotter.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Zotter Schokoladen "All Kärlek" - Hallon och kokosnöt Ekologiskt
2 kundrecensioner i alla språk
| 5 stjärnor | | 3 | (60%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 2 | (40%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
5 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering