Willi Dungl Te "Mina dagar" Ekologiskt, 20 Tepåsar
Din vänliga följeslagare för varje dag
46 kr 49 kr -6%
(1 278 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fruktig smak tack vare äppelbitar
- Kryddig kick tack vare ingefära
- Innehåll: 20 bitar
Beskrivning
Detta te har omsorgsfullt komponerats av Claudia Dungl och följer dig som en god vän. Den balanserade blandningen av örter, frukter och fina kryddor ger dig njutbara stunder fulla av harmoni och värme.
| Artikelnr.: | TK-78557 |
|---|---|
| Innehåll: | 20 Tepåsar |
| EAN: | 9001475085579 |
| Tillverkarnr.: | 78557 |
| Varumärken: | Willi Dungl |
| Te: | I tepåsar |
| Bryggtid: | 5 minuter, 6 minuter, 7 minuter, 8 minuter |
| Råd om lagring: | Förvaras i kylskåp efter öppning |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,2 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Ingredienser
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Willi Dungl Te "Mina dagar" Ekologiskt
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering