Willi Dungl Te Inre Balans EKO, 40 g
Citronmelissens kraft
49 kr
(1 225 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Angenäm sötma
- Med den finaste lavendel
- Fräsch ton från pepparmynta och citrongräs
Beskrivning
Den hektiska vardagen är en källa till spänning och obehag för många. Den här läckra tekompositionen använder kraften från lavendel och citronmeliss och hjälper dig att klara av dagen på ett bra sätt. De fina ingredienserna som björnbärsblad, pepparmynta och citrongräs ger teet en särskilt fräsch och bärig ton.
Innehåll: 20 dubbelkammarpåsar med 2 g
| Artikelnr.: | TK-76413 |
|---|---|
| Innehåll: | 40 g |
| EAN: | 9001475095370 |
| Tillverkarnr.: | 76413 |
| Varumärken: | Willi Dungl |
| Te: | I tepåsar |
| Kvalitetsstämpel: | Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Ursprung: | Österrike |
| Bryggtid: | 5 minuter |
| Egenskaper: | fri från plast |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | <0,1 g |
| varav mättade fettsyror | <0,1 g |
| Kolhydrater | <0,1 g |
| varav socker | <0,1 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Willi Dungl Te Inre Balans EKO
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering