WIBERG Vanilj Sockersöt, 450 g
En duett för gommen
326 kr
(724 kr / kg, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- Socker med vaniljextrakt
- För desserter av alla slag
- Utan palmolja & smakförstärkare
Beskrivning
Aromatisk vanilj möter sötman från socker och rörsocker. Lämplig för både varma och kalla desserter. Prova WIBERGs Vanilj sockersöt även i en kopp varm choklad.
Passar till:
- Smaksättning av desserter
Ingredienser
Zucker, rohrzucker, 0,8 % Extraherade vaniljfrön, 0,5 % Vaniljextrakt
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1662 / 397 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0,4 g |
| Kolhydrater | 98 g |
| varav socker | 98 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | WIBERG NovaTaste, Adolf.Schemel-Str. 9, 5020, Salzburg, Österrike, www.wiberg.eu/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för WIBERG Vanilj Sockersöt
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.500 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering