WIBERG Sås för hamburgare & Smörgåsar, 750 g
Den perfekta matchningen
67 kr
(89 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Tomat & paprika
- Fruktig & kryddig
- Vegansk & utan palmolja
Beskrivning
Oavsett om det är med hamburgare, smörgåsar, chips eller helt enkelt med råa grönsaker - Burger & Sandwich Sauce från WIBERG är alltid perfekt! Tomater och paprika, i kombination med utvalda kryddor, skapar fruktiga och kryddiga nyanser som kommer att glädja alla.
Passar till:
- hamburgare, smörgåsar, wraps & Co.
- dippning av friterad och råkost
- förfining av råbiff
Ingredienser
Rapsolja, Trinkwasser, Zucker, tomatpuré, Gurka (Gurken, Wasser, Branntweinessig, Salz), Brandyvinäger, Paprikagranulat, modifizierte Stärke, Gewürze, Bergsalt, Zwiebel, Kryddblandning, Konserveringsmedel (Kaliumsorbat, Natriumbensoat (E211), Extrakt av kryddor), Verdickungsmittel (Xantangummi (E415))
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1557 / 372 kj / kcal |
| Fett | 34 g |
| varav mättade fettsyror | 2,7 g |
| Kolhydrater | 15 g |
| varav socker | 13 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 1,7 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | FRUTAROM Savory Solutions Austria GmbH, A.-Schemel-Str. 9, 5020, Salzburg, Österrike |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för WIBERG Sås för hamburgare & Smörgåsar
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering