WIBERG Dekor Raffinesse Kryddblandning, 430 g
En visuell och smakmässig höjdpunkt
180 kr
(419 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Grov konsistens
- Med sesam, kryddor & örter
- För bredbara pålägg & terriner
Beskrivning
Den här grova kryddblandningen, balanserad med sesamfrön och örter, är inte bara smakrik utan också visuellt tilltalande. En färgstark sort som är perfekt för att dekorera och avsluta färdiga rätter. Smakmässigt imponerar blandningen med en hint av lök, purjolök och peppar, avrundad med en fin örtighet.
Passar till:
- För pålägg och terriner
Ingredienser
Zwiebel, Morot, Paprika, 13 % Sesam, Purjolök, vitlök, Gräslök, Persilja, Peppar, Basilika, Rosmarin, Oregano, Thymian, Bönor
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1499 / 358 kj / kcal |
| Fett | 11 g |
| varav mättade fettsyror | 1,5 g |
| Kolhydrater | 43 g |
| varav socker | 28 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 0,23 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | WIBERG NovaTaste, Adolf.Schemel-Str. 9, 5020, Salzburg, Österrike, www.wiberg.eu/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för WIBERG Dekor Raffinesse Kryddblandning
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering