WIBERG Dekor Fruktblandning, 50 g
Färgglatt, blommigt, fruktigt
130 kr
(2 600 kr / kg, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- I kombination med blommor
- Söt & syrlig smak
- Även för salta rätter
Beskrivning
Den Dekorativa fruktmixen från WIBERG kombinerar fruktiga hallon-, äppel- och ananasbitar med blommor av ros, ringblomma och blåklint. En färgstark mix som passar bra till desserter och salta rätter.
Passar till:
- Dekorering och förfining av söta rätter
Ingredienser
86 % Frukt (Himbeerstücke, Apfelstücke, Ananasstücke), 14 % Blommor (Rosen-, Kornblumen- und Ringelblumenblüten).
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1118 / 267 kj / kcal |
| Fett | 1,6 g |
| varav mättade fettsyror | 0,2 g |
| Kolhydrater | 44 g |
| varav socker | 42 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,16 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | WIBERG NovaTaste, Adolf.Schemel-Str. 9, 5020, Salzburg, Österrike, www.wiberg.eu/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för WIBERG Dekor Fruktblandning
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.500 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering