WIBERG Berry Sun, beredning, 300 g
För kalla desserter och fruktsallader
111 kr
(370 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Naturliga smaker
- Intensiv färg
- Smak av bär
Beskrivning
Berry Sun från WIBERG är det perfekta tillskottet till kalla desserter. Smaken av blandningen är imponerande med sina bärnyanser. Pulvret har en särskilt intensiv färg och passar perfekt till desserter.
Kulinarisk destination:
- För kalla desserter
- För frukt- och salladsberedningar
- För finish, dekorering och smaksättning
Ingredienser
Glukos, naturlig arom, Potatisstärkelse, Färgning av växtextrakt (Hibiskus, Rettich, Apfel, Schwarze Johannisbeere), Gewürze, Syrabildare (Zitronensäure (E330))
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1633 / 390 kj / kcal |
| Fett | 0,6 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 94 g |
| varav socker | 87 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,07 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | WIBERG NovaTaste, Adolf.Schemel-Str. 9, 5020, Salzburg, Österrike, www.wiberg.eu/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för WIBERG Berry Sun, beredning
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering