Viani VERDURE - Socker från Medelhavet, 500 ml
Raffinerad med auberginer, paprika och morötter
95 kr
(190 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Passar bra till maccheroni & rigatoni
- Tillverkad i Italien
Beskrivning
Den grova tomatsåsen har förstärkts med auberginer, morötter och paprika. Resultatet är en utmärkt konsistens som passar bra till penne, maccheroni och rigatoni-varianter.
Ingredienser
86 % Tomater, 3,3 % Aubergine, 3,3 % Paprika, 2,5 % Zwiebel, 2 % Morot, Olivenöl nativ extra, Salt, Mjölksyra (E207)[1]
- Säureregulator
Kan innehålla spår av gluten, kräftdjur, ägg, fisk, mjölk, nötter, selleri och blötdjur.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 632 / 151 kj / kcal |
| Fett | 12 g |
| varav mättade fettsyror | 3,4 g |
| Kolhydrater | 8,8 g |
| varav socker | 5,2 g |
| Protein | 1,8 g |
| Salt | 0,82 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Antonio Viani Importe GmbH, August-Spindler-Straße 12, 37079 , Göttingen, Italien, info@viani.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Viani VERDURE - Socker från Medelhavet
4,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (100%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering