Viani PICCANTE- Sugo all'arrabbiata, 500 ml
Vegetarisk
95 kr
(190 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Stimulerande kryddig
- Tillverkad av skalade tomater
Beskrivning
Den kryddiga tomatsåsen kan avrundas mycket bra med tonfisk, oliver, kapris och ansjovis. Naturligtvis smakar den också särskilt gott på egen hand. Tips: Som förrätt kan du servera mozzarella med den här såsen, färdig.
Ingredienser
97 % Tomater, Olivenöl nativ extra, Basilika, Salt, Zucker, 0,1 % Chili skida
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 163 / 39 kj / kcal |
| Fett | 2,3 g |
| varav mättade fettsyror | 0,4 g |
| Kolhydrater | 3,7 g |
| varav socker | 3,1 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 1 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Antonio Viani Importe GmbH, August-Spindler-Straße 12, 37079 , Göttingen, Italien, info@viani.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Viani PICCANTE- Sugo all'arrabbiata
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering