Viani PESTO ROSSO - med Torkade Tomater, 180 g
Förädlad med Grana Padano-ost
74 kr
(411 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Tillverkad utan vitlök
- Kan användas till pasta och bruschetta
Beskrivning
Även utan vitlök smakar denna fruktiga pesto utsökt. Oavsett om du använder den till en varm pasta eller som ett pålägg på bröd.
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1985 / 474 kj / kcal |
| Fett | 45 g |
| varav mättade fettsyror | 7 g |
| Kolhydrater | 16 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 4 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Antonio Viani Importe GmbH, August-Spindler-Straße 12, 37079 , Göttingen, Italien, info@viani.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Viani PESTO ROSSO - med Torkade Tomater
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering